Aktualizace. Příběh pokračuje.

2012

Oficiálně první obchod byl uveden do provozu v roce 2012 na portálu Aukro.cz. Předmětem prodeje byla jednoduchá elektronika a textil z Číny, společnost v té době neměla vlastní provozovnu ani sklad a startovalo se s nulovým kapitálem. Počátky obchodování proto probíhaly formou dropshippingu. Obchod funguje dodnes. Nyní je však k dispozici podstatně širší ucelený sortiment, který kopíruje nabídku hlavního eshopu. I díky tomu se podařilo získat vlastní Aukro subdoménu, prestižní certifikát Aukro A+ pro ověřené profesionální prodejce a také vlastního marketingového zástupce. Prohloubenou spoluprací s Aukrem se nabídky společnosti objevují v propagačních materiálech společnosti Aukro, občasně na titulní stránce Aukro.cz nebo například v newsletterech, spolupracovalo se například i na televizních reklamách nebo statických billboardech a plakátech. Ačkoliv, navzdory rozšíření sortimentu zboží, jsou obraty na Aukru oproti vlastnímu eshopu malé, se spoluprací se počítá i do budoucna. Níže je logo Aukro shopu.

FotorCre

2013

Společně se startem roku 2013 byl uveden do provozu zbrusu nový eshop na doméně dreamstock.cz. Byla zajištěna kancelář s výdejním místem, ke kterému později přibyla i větší skladovací místnost. Tento projekt byl skokem do neznáma, protože na rozdíl od Aukra je vlastní eshop mnohem náročnější na provoz a propagaci.

Fotor1205104715

2014

V roce 2014 se však podařilo díky online propagaci stimulovat poptávku a obrat a počet objednávek každý měsíc raketově rostl. V tomtéž roce byla také dne 15.4. založena společnost Dreamstock s.r.o. a vytvořeno první logo obchodu. 

V červenci roku 2014 vzniká další nový odvážný projekt unikátního jednoproduktového eshopu na doméně Dreamproduct.cz (později přibyly další). Tyto obchody byly také propagovány online přes sociální sítě a jejich úspěšnost byla obrovská, obratem se každý eshop vyrovnal “mateřskému” eshopu dreamstock.cz a to i přesto, že je v nich nabídka omezena skutečně pouze na jeden produkt.

Za rok 2014 a pouze 6 měsíců faktického fungování Dreamstock s.r.o. se tak dostalo nebývalého růstu a to nejen z hlediska obratu ale i kvality nabízených služeb. Podstatně se zlepšila kvalita rychlost i cena dopravy. Zlepšila se celková komunikace a rozšířily služby pro zákazníky (rychlejší email, zavedena telefonní infolinka, skype, možnost platby kartou a mnoho dalších). Dále pak stojí za zmínku několikanásobné rozšíření nabízeného sortimentu.

2015

Ladění a profesionalizace servisu, zavedení pevné pracovní doby na pobočce, kde lze zboží před nákupem offline prohlédnou a vyzkoušet. Změna obchodních podmínek ve prospěch zákazníka (100 dní na vrácení zboží, neomezená možnost výměn za cokoliv atd..). Nové kontakty na profesionály a špičky v oboru, kteří zajišťují IT podporu, čím dál náročnější logistiku, perfektní zákaznickou podporu, marketing a mnoho dalšího. Kompletace nabídky a záměr specializace na obuv. Změna loga.

Fotorjj

2016

Skokové zvyšování objednávek a obratu. Problémy s logistikou a skladováním, zavedené procesy pod obrovským tlakem objednávek přestaly stíhat, recenze na Heuréce se začaly zhoršovat. V březnu 2016 došlo k vloupání do provozovny a krádeži vybavení a hotovnosti, pachatel nebyl dopaden a vybavení nebylo pojištěno. Poté ale začlo svítat na lepší časy.

V červenci 2016 velké stěhování do nových prostor se skladem, kancelářemi, velkou výdejnou a showroomem. A od té doby růst v desítkách procent každý následující měsíc. Budování skladovacího systému, automatizace procesů.

      jjk