Kontrolní nákupy

Nakoupil jsem vždy trenky a boty Lee Cooper, zajímá nás, jak si poradějí s odoznačováním. Všude se po nákupu zeptám na doručení a všude zboží zpětně vrátím do 14 dní. Zajímá mě, jestli nebudou mít problém s vrácením trenek..

Nákup proběhl 1.3.2019.

 

Alabo.

- k nám asi nejbližší konkurent, kterej má ale o dost lepší ceny, na druhou stranu se tváří jako outlet, všude samá sleva, popisky nejsou ani přeložený do češtiny, sortiment všehochuť..
 
Hezkej eshop, nákup za 7 kil boty, hned jsem uplatnil slevu 15%, která mi vyskočila hned na úvodní stránce :D.. Takže za 5pack trenek a plátěný Leečka jsem dal 588Kč i s DOPRAVOU, která je zdarma!!! To se jim prostě nemůže reálně vyplatit. Nad 4000 u nich nejde platit dobírkou. Nemaji běžnej převod. 
 
Nákup mě stojí 588 Kč.
 
Do spamu mi přišlo potvrzení objednávky, je pěkný vizuálně, píšou doručení 7-12 pracovních dní.. Nechybí ani info, kolik jsem nákupem ušetřil :D..
 
12.3. Přišla žádost o hodnocení aniž bych dostal zboží.
 
14.3. Přišla faktura. Zboží ale nikde.
 
19.3. Balík bez faktury přišel. Pytel je trochu lepší než u následujících konkurentů, ale stejně hrůza. Kupuju si sakra módu!
 
25.3. Posláno k vratce, dnes je 1.4. a peníze nikde.
 
4.4. Vrátili peníze, tedy po 10 dnech. I s poštovným.
 
 
 
Bezvasport.
 
- není to náš přímej konkurent, má lepší ceny, ale podobná strategie jako Alabo, spoustu produktů, mišmaš, všude samá sleva, popisky 0
 
Eshop není tak hezkej, působí jako rodinnou atmosférou.. Má hodně hezky zpracovanou dostupnost zboží - graficky. Dobře vědí, jak moc je ta informace důležitá a to se mi líbí. Trenky koupim velikost skladem a boty na objednání. Boty jsou příšerný, výběr jen dle UK velikosti a nikde žádná tabulka :D.. Lol, nejdřív vyplnim údaje a až pak se dozvim cenu dopravy OMGGGGGG. Pošta stojí 39Kč, nic jinýho nenabízejí. Můžu si vybrat doručení dopo nebo odpo. Dám DOPO. Nenabízejí běžnej převod.
 
Nákup mě stojí 787 Kč.
 
Zatím nepřišlo potvrzení objednávky.. Potvrzení přišlo se zpožděním. Šok, zálohovka má patičku Factcool a potvrzení objednávky vypadá stejně. Factcool pravděpodobně tak koupil Bezvasport.
 
7.3. Příšel mejl o vybavení objednávky. Nechápu ho, ale vypadá to, že teprve teď zboží objednali od dodavatele. Aspoň vím, že se něco děje.
 
12.3. Přišla žádost o hodnocení aniž bych dostal zboží. Zároveň přišla 12.3. na účet platba 419Kč. Nevím co se děje, nevím o co jde. Jo, tak na mejl před tím poslali, že zboží nemají. Je teda fajn, že platbu vrátili na kartu a rychle.
 
12.3. Přišla faktura. Už neobsahovala moje trenýrky! :(
 
12.3. Info o odeslání.
 
18.3. Balík je na poště, nikdo ho nedoručil, snad zítra. Jinak postřeh. Bezvasport střílí nekvalitní newslettery ve velkym.
 
19.3. Balík bez faktury a v pytli jak na odpadky přišel. Hnus. Nicméně zboží je odoznačeno, což mě možná i trochu překvapilo.
 
25.3. Poté zboží odesláno zpět k vratce, peníze vráceny ihned a i s poštovným.
 
 
 
Factcool.
 
 - podobně jako předchozí
 
Všechno ve slevě, navíc 10% dočasná sleva na Lee Cooper. Nemá přeložený ani varianty natož popisky, ach jo.. Nabízí jen Českou poštu. Tím začínám chápat, že dokážou být levnější, mají prostě mnohem, mnohem větší objemy.. Za poštu platim teď 25Kč. Otravnej formulář na doručení. Musím vyplnit Kraj, OKRES!!! i město!! Jsem nasranej. OMG, kontroloval sjem, zda nabízí běžnej převod (nenabízí), pak jsem šel zpět na zadání info k doručení A VSECHNO SE VYMAZALO. Jsem nasranej 2x a to jsem ještě nenakoupil ani.
 
Nákup mě stojí 748 Kč.
 
Potvrzení přišlo hned. Hned nahoře se červeně píše, ať na potrvzení objednávky NEODPOVÍDÁM. WTF??? Jinak potvrzení vypadá standardně, nic moc. Dostal jsem i zálohovku, která vypadá otřesně, ale je.
 
7.3. Příšel mejl o vybavení objednávky. Nechápu ho, ale vypadá to, že teprve teď zboží objednali od dodavatele. Aspoň vím, že se něco děje.
 
8.3. Přišla faktura.
 
8.3. Info o odeslání z SK. 
 
13.3. Přišel plnej jak od odpatků a tam ledabyle odoznačené zboží. (Ale odoznačené, což jsem snad ani nečekal)
 
25.3. Poté zboží odesláno zpět k vratce, peníze vráceny ihned a i s poštovným. 
 
 
Fashionbrands.
 
 - vzhledem ke zkušenostem z nákupů jsem chtěl zkusit i nějakýho bližšího konkurenta a našel jsem https://www.fashionbrandsczsk.cz/. Jsou mnohem menší. Jsou menší než my. Nemají zázemí, nemají sklad, troufám si odhadovat, že to dělá max 3 lidi. Zboží mají z USC a mají ho mnohem dražší než my. Při tom ale nenabízí vrácení zdarma atd.. Vsázejí na prezentaci, která je lepší než Dreamstock, hlavně Insta a selektujou jen ty opravdový pecky. Jsou taky na Shoptetu a objednávat proto ani nebudu. Myslím, že by nám to přišlo pěkně zabalené a s dlouhou dodací lhůtou. 
 
 
 
 
 
Co bychom mohli probrat.
 
1) Pochválit se za neskutečně jednoduchej, vizuálně pěknej a informačně zvládnutej nákupní proces i způsob prezentace produktu.
2) Co běžnej převod? Není zbytečnej dneska už? Ušetříme organizaci a regál.
 
 

DOPORUČUJEME PŘIKOUPIT

Záruka výběru správné velikosti + 29 Kč / 1,2 €

Výměna nebo vratka 100% na naše náklady.