Retro holky letos válí!

První ptáčci štěbetají a ty pořád nevíš co na sebe? Mrkni, co letošní jaro frčí a nezaspi dobu. Nebo naopak? 

Dej starýmu šanci! 

Až vyrazíš na velikonoční drancovačku ke starším členkám rodiny, nezapomeň se jim mrknout do šatníku. Kdo je letos retro, ten je IN. A bude to jízda, protože se vydáme v čase do 60. - 80. let! 

Co si budeme povídat. Retro kraluje módě už pěkných pár let. Co je ale poměrně čerstvým tématem? Udržitelnost. A tím nemyslíme trička s nápisem - EKO, BIO, GLUTENFREE. Udržitelnost v módě znamená minimální dopad na přírodu při výrobě, ale i likvidaci kousků. Letos na jaře módě definitivně panuje ten, kdo pro svůj outfit sáhne do sekáče.

Hledej puntík!

Až budeš v ruce svírat svetr, který hýří puntíkem, vzpomeň si na Marca Jacobse, Balenciaga nebo Gucciho a odkráčej k pokladně jako královna! Puntíky jsou letos číslo 1 a diktují je přední módní návrháři. Ale bacha! Není puntík jako puntík. Vol s rozvahou a ohledem na svojí postavu. 

Suit up, ladies! 

Ve filmech to vidíš pořád. Holka vstane v jeho bytě, nahodí jeho bílou košili a je z ní snídaňová bohyně. Prostě pánský kousky holkám sedí! Kalhoty krátké i tříčtvrteční, špičaté límce nebo bermudy. Bez toho se na jaře prostě neobejdeš. 

Bemudský univerzál

Pojďme ještě chvíli pět ódy na bermudy. Máš celulitidu? Neholíš si stehna? Solárková klaustrofobie ti překazila opálení? Ukaž, co chceš! Pro holky, který zkrátka nemají nohy jako Habera, jsou bermudy ideální volba. Ukážou jen lýtko, hodí se k saku i sportovním teniskám, a o tom pohodlí snad nemusím ani mluvit. 

Má to háček!

Holky pozor. Háčkování frčí. Ale je tu tenká hranice mezi vzhledem intelektuální jeptišky a cool outfitem. Sukně, tílka, šaty nebo svetříky. Domácí ruční tvorba. Háčky prostě letí. Ale nezapomeň na nadčasovost. 

Čím víc pruhů, tím víc…..pruhů. 

Pruhy, pruhy, pruhy. Vertikální, horizontální, tenké či silnější. Sáhni po takových, které vizuálně vytáhnou to nejlepší ze všech tvých předností. Jaká barva? Žlutá, hnědá nebo oranžová budou sázka na jistotu. 

Řekni, kde ty kytky jsou.

Jsou, doufáme, všude ve tvém šatníku. Zemité odstíny květin a nádech elegance našich babiček. To prostě musíš mít. 

Při výběru šatníku na jaro nezapomeň na doplňky. A 2020 jede v masivu! Masivní náhrdelníky, robustní řetězy nebo obrovské kruhy do uší. Parádu uděláš i s doplňky do vlasů, od sponek po mašle, kterými si vlasy ležérně stáhneš. Vypadáš jako “stará mladá”? Trefa! 

Neboj se barvy promítnout také do doplňků, brýle s barevnými skly si jistě zamiluješ. V nabídce u nás najdeš například tyto:

 

Nevíš si s něčím rady? Neboj se mě zeptat. Můžeš zkusit třikrát “Lucko, pomoc!” před zrcadlem, ale jistota bude, když mi napíšeš. V příštím článku ti poradím, jak vybavit šatník svýmu klukovi, ať vám to na prvního Máje parádně lícuje. DOPORUČUJEME PŘIKOUPIT

Záruka výběru správné velikosti + 29 Kč / 1,2 €

Výměna nebo vratka 100% na naše náklady.