Bojíte se nakupovat na internetu? Už nemusíte!

Dreamstock rádce

Věděli jste, že se Česká republika řadí mezi e-shopové velmoci?
V e-shopech nakupuje více než 90% internetové populace včetně vás. 

Je tedy důležité vědět, na co si dát pozor, abyste se nenapálili. Proto jsme připravili tohoto ultimátního rádce, s kterým už nešlápnete vedle.

1. Pozitivní zkušenosti a certifikace

Zkuste zjistit, jaké mají ostatní zkušenosti s obchodem. Třeba na známé Heurece, na facebooku e-shopu nebo si ho prostě zkuste najít ve vyhledávači. Uděláte si tak o obchodu představu. E-shopy mají často i nejrůznější certifikace, v České republice se certifikaci nejvíce věnuje APEK (Asociace pro elektronickou komerci).

2. Důvěryhodnost obchodu

Na stránce prodejce byste měli vždy nalézt identifikační údaje (obchodní jméno, adresu, e-mail, telefon, IČO), obchodní podmínky (i když je nikdo nečteme) a reklamační řád. Čím více informací, tím lépe !

3. Platba a dodání zboží

O dodání zboží a způsobu platby musíte vědět předem. U prověřených obchodníků se nemusíte bát platit kartou, dobrým signálem je i šifrování údajů pomocí protokolu HTTPS, což vždy vidíte - https://www.dreamstock.cz/. Jelikož je ČR dobírkový gigant, který nemá v Evropě obdoby, tak vám většina seriózních e-shopů nabídne i platbu dobírkou.

My ale 100% doporučujeme bezhotovostní platby. Je to rychlé, pohodlné, levnější pro vás i obchodníka a při předání balíčku již nemusíte nic řešit !

4. Doručení a převzetí zboží

Při přebírání zásilky od dopravce si zkontrolujte, zda je obal neporušený. Viditelně porušenou zásilku nepřebírejte, sepište protokol s dopravcem a informujte obchodníka. Nezapomeňte, že ze zákona máte 14 dní na vrácení zboží bez udání důvodu. U nás máte na vrácení zboží dokonce 100 dní !

Standardně máte i dvouletou záruku a obchodník musí vaši reklamaci vyřešit do 30 dní. Pokud byste se s ním nedohodli, je nyní vždy možné obrátit se na ČOI a vše vyřešit mimosoudně.

5. Komunikace

Hlavně se nebojte ptát, vyzvídat, zjišťovat. Obchodníci jsou tu od toho, aby Vám pomohli. Pokud se tak nestane, tak u nich nenakupujte.

DOPORUČUJEME PŘIKOUPIT

Záruka výběru správné velikosti + 29 Kč / 1,2 €

Výměna nebo vratka 100% na naše náklady.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení